خبر خوب| داروی ضد سرطان تزریقی در راه است

0 77

به گزارش بزمهhttps://bazmehonline.ir/ به نقل از گروه خبر خوب: ۱۸ آذر برابر با ۹ دسامبر از سوی سازمان ملل، روز جهانی مبارزه با فساد نامگذاری شده است و از کشورهای جهان خواسته شده که در زمینه مبارزه با فساد تلاش کنند. به عنوان حسن آغاز چند جمله ای از کلام رهبرمان در باب لزوم مبارزه با فساد و سلامت جامعه بشنویم و به سراغ خبر های خوب امروز برویم. «با دستمال کثیف نمی‌توان شیشه را تمیز کرد و لازمه‌ مقابله‌ جدی با مسئله‌ فساد پاک‌دستی و سلامت مسئولین و کارگزاران نظام در قوای سه گانه و نهادهای مختلف است: «این را همه بدانند: کسی که خودش آلوده به فساد باشد، قادر نخواهد بود با فساد مبارزه کند. خودِ مسئولان باید با هشیاری و دقّت، با این پدیده مبارزه کنند.»

افتتاح بیمارستان «سردار سلیمانی» در فردیس کرج

*چشم روشنی دولت به مردم فردیس

خدمت و رسیدگی به خلق خدا از جمله اموری است که هر اندازه باشد حال آدمی را خوب و برکت ویژه‌ای را روانه زندگی او می‌کند. در روایت آمده است کسی که بربالین بیمار می‌رود، مثل کسی است که در رحمت الهی غوطه‌ور می‌شود. خوش به سعادت افرادی که به دست آوردن دل افراد بیمار و رنج‌کشیده را در دستور کارشان قرار می‌دهند تا یک بغل دعای خیر را بدرقه راه زندگی‌شان کنند. ماجرای بیمارستان ۲۸۰ تختخوابی فردیس که از سال ۱۳۹۰ در انتظار گل روی مردم نشسته بود بالاخره به سرانجام رسید. این بیمارستان با نام «سردار سلیمانی» از جمله ۵۶ پروژه‌ای است که در سفر دوم ریاست‌جمهوری به البرز رسماً افتتاح شد. به امید موفقیت روز افزون دولت در راستای خدمت به مردم شریف سرزمینمان.

*صدای زندگی در نخستین بیمارستان یک شهر

صحبت از افتتاح بیمارستان سردار سلیمانی و روشن شدن چشم مردم به خدمات درمانی این مرکز شد گوش‌هایتان را تیز کنید تا خبر خوب بعدی را هم از اتاق‌های تودرتوی این بیمارستان پرخیر و برکت بشنویدهمزمان با افتتاح بیمارستان شهید سلیمانی توسط رئیس جمهور و وزیر بهداشت نخستین نوزاد در بخش زایمان این بیمارستان متولد شد تا صدای زندگی همراه با شمیم تازگی شروعی زیبا را برای این مرکز رقم بزند.

افتتاح کارخانه شیر خشک، نوید بخش به نوزادان

*کارخانه ای که به یاری نوزادان  می‌شتابد

در لابه‌لای تمام اخبار پراهمیت چندماه اخیر حکایت کمبود و چه‌بسا نبود شیرخشک برای نوزادان و شیرخوارگان سروصدای ویژه‌ای داشت. به‌خصوص در میان خانواده‌هایی که شیرخشک تنها غذای مصرفی نوزادشان بود و عدم وجود آن نگرانی‌های پدر و مادرها را چند برابر می‌کرد. از بحث دریافت شیرخشک با کد ملی و سخن از بهبود وضعیت آن در چندروز اخیر به واسطه سخن از واردات و این‌جور حرف‌ها که بگذریم یک خبر خوب ایرانی دراین‌راستا شنیدنی است: «هم زمان با سفر رییس جمهور به البرز، طرح صنایع تبدیلی شرکت آکام پودر سپهر با ظرفیت ۱۱ هزار تن شیرخشک با حضور وزیر جهاد کشاورزی در شهرک صنعتی سپهر نظرآباد به بهره‌برداری رسید.» به امید آرامش و شادی قلب تمام مادران ایرانی که برای داشتن ایرانی جوان مادری می کنند.

دانشمندان ایرانی تلاش می کنند تا دیگر جای نگرانی برای بیماری های لاعلاج نباشد

*نویدی از دل یک شرکت دانش بنیان
شاید در روزگاری پیشرفته و سرشار از راه‌های ریزودرشت برای رسیدن به مقاصد جورواجور و گریز از هرگونه ناچاری، وجود برخی دردهای لاعلاج معضلی باشد که دل‌مشغولی‌ها و دل‌نگرانی هایی ویژه برای افراد فراهم می‌کند. یکی از این غول‌های بی‌شاخ و دم، سرطان پرماجرا است. اما چه جای نگرانی که با داشتن نسلی باغیرت و باهمت برای ایران و ایرانی کار نشد ندارد.

«با حضور معاون علمی فناوری رئیس‌جمهور برای اولین‌بار در کشور از تولید داروی ضد سرطان «سیکلوفسفاماید» تزریقی توسط یک شرکت دانش بنیان داروسازی رونمایی شد. «سیکلوفسفاماید» تزریقی در درمان طیف وسیعی از سرطان‌ها از جمله انواع سرطان‌های خون، تخمدان، پستان، چشم کاربرد دارد و پس از دریافت مجوز‌های مربوطه از سازمان غذا و دارو طی چند ماه آینده در داروخانه‌های کشور توزیع خواهد شد.»

*زنان دنیا به حجاب فاطمی افتخار می‌کنند

 شاید روزگاری برای شنیدن فریاد حق باید گوش ها را تیز می کردیم و چشم ها را بینا اما امروز طنین آزادی و آزادگی به راحتی به چشم می آید. آزادی زنان آزاده و زندگی در لوای حجاب و عفاف میراثی قدیمی برای زنان با حیا و عفیف است.

بانوان حزب الله، جشن بزرگ انتخاب «چادر زینبی» در لبنان برگزار شد و تنها در شهر بیروت ۹۳۰ بانوی لبنانی پوشش کامل و پر افتخار چادر را انتخاب کردند. در این برنامه که در شمال و جنوب و دیگر مناطق لبنان نیز برگزار شد از دختران تازه به سن تکلیف رسیده تا بانوان بزرگسال که از مردم عادی اما از حامیان جبهه مقاومت هستند حجاب چادر را به عنوان حجاب زینبی انتخاب کردند. در این مراسم پیام تقدیر و احترام و دعا برای ثابت قدم بودن در مسیر حضرت زینب (س) از سوی سید حسن نصرالله،  رهبر حزب الله لبنان توسط سیدحسین فضل الله به خواهران متدین لبنانی ابلاغ شد و یک چادر نیز از سوی رهبر حزب الله به این خواهران هدیه داده شد. بانوان زینبی که از قبل برای چادری شدن ابراز تمایل و ثبت نام کرده بودند، طبق خواندن اسامی شان دسته جمعی روی سن حاضر شدند و مورد تشویق حضار و تقدیر همسر سفیر ایران قرار گرفتند.در این برنامه سرودهای دینی و جهادی و کلیپ های خاص مقاومت و حزب الله به نمایش درآمد.

مردانی که همیشه هستند تا در وانفسای این دنیا هادی باشند

*همیشه به دنبال حلال باش

حسن ختام هم  درسی باشد از مکتب مردانی بی ادعا. آنها که حرفشان، عمل است و عملکردشان الگویی برای خلق خدا. بشنوید خاطره ای را  از «عباس هادی» که در کتاب «سلام بر ابراهیم» زندگی و خاطرات پهلوان بی مزار شهید «ابراهیم هادی» آمده است: «نشسته بودیم داخل اتاق. مهمان داشتیم. صدایی از داخل کوچه آمد. ابراهیم سریع از پنجره نگاه کرد. شخصی موتور شوهر خواهر او را برداشته و در حال فرار بود! بگیرش … دزد … دزد! بعد هم سریع دویدم دم در. یکی از بچه های محل لگدی به موتور زد. دزد با موتور نقش بر زمین شد! تکه آهن روی زمین دست دزد را برید و خون جاری شد. چهره زرد دزد پر از ترس بود و اضطراب. درد می کشید که ابراهیم رسید. موتور را برداشت و روشن کرد و گفت: سریع سوار شو! رفتند درمانگاه، با همان موتور. دستش را پانسمان کردند. بعد هم با هم رفتند مسجد! بعد از نماز کنارش نشست؛ چرا دزدی می کنی!؟ آخه پول حرام که … دزد گریه می کرد. بعد به حرف آمد: همه این ها را می دانم. بیکارم، زن و بچه دارم، از شهرستان آمده ام. مجبور شدم.
ابراهیم فکری کرد. رفت پیش یکی از نمازگزارها، با او صحبت کرد. خوشحال برگشت و گفت: خدارا شکر، شغل مناسبی برایت فراهم شد. از فردا برو سرکار. این پول را هم بگیر، از خدا هم بخواه که کمکت کند. همیشه به دنبال حلال باش. مال حرام زندگی را به آتش می کشد. پول حلال کم هم باشد برکت دارد.

*خوش خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.